Specjalista ds. kosztorysów

Do naszej spółki specjalizującej się w budowie maszyn i urządzeń, a także dedykowanych rozwiązaniach technologicznych poszukujemy elastycznej osoby jako wsparcia działu sprzedaży i działów technicznych w zadaniach związanych z przygotowywaniem kosztorysów oraz wstępnymi wycenami maszyn, urządzeń i usług.

Twój zakres obowiązków

  • analiza zapytań ofertowych oraz dokumentacji technicznej (URS) lub jej pozyskiwanie,
  • sprawdzenie zapytań ofertowych pod kątem historycznym i ich podobieństw do już wykonywanych prac i zleceń,
  • sporządzanie kosztorysów i wycen w zakresie budowy maszyn, modernizacji i usług w tym budżetowych (niewiążących) na bazie pozyskanych i zinterpretowanych zapytań ofertowych z uwzględnieniem obowiązujących w firmie stawek i standardów,
  • udział w planowaniu i nadzorowaniu wykonywania prac kosztorysowych,
  • sporządzanie pisemnych ofert z uwzględnieniem zarysu części opisowej,
  • udział w tworzeniu polityki ofertowej,
  • ścisła współpraca z działem sprzedaży oraz pionem technicznym.

Nasze wymagania

wykształcenie techniczne (mechanika, automatyka, budowa maszyn) lub doświadczenie w pracy na stanowiskach pokrewnych w tym również od strony zakupów,

  • umiejętność czytania i analizy dokumentacji technicznej (URS),
  • umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków,
  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • znajomości Pakiet Office (w tym Excel, Power Point),
  • prawo jazdy kat. B.

Mile widziane

  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego pozwalająca na swobodną komunikację,
  • wiedza dotycząca zagadnień budowy maszyn lub pokrewnych.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • wsparcie we wdrożeniu do pracy,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • interesującą, pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku budowy maszyn,
  • ubezpieczenie grupowe na życie,
  • prywatna opieka medyczna,
  • imprezy integracyjne.